Foto: Facebook Gemeente Heerlen
Het Dutch Mountain Film Festival (DMFF) viert dit jaar zijn 15e editie, en dat jubileum wordt aangegrepen om verder te kijken dan de vertrouwde muren van de Royal. Rondom de bioscoop wordt dit weekend volop geëxperimenteerd met nieuwe locaties en creatieve initiatieven.

Foto: Facebook Gemeente Heerlen
Schuin tegenover de Royal is een extra zaal ingericht waar onder meer films van jonge makers worden vertoond. De korte film ‘10 tips tegen verveling’, gemaakt door de jongste leden van Scouting Don Bosco Heerlerbaan, beet vanmiddag het spits af – geheel in de Hollywoodtraditie van korte films voorafgaand aan de hoofdfilm.
De nieuwe plek aan het Stationsplein draagt de naam Heerlywood en biedt tijdens het festival een overzichtstentoonstelling, 3D-fotopresentatie, splitscreenfilmvertoning en een kijkje in de studio van jonge DMFF-talenten. Het gebouw fungeert al langer als creatieve broedplaats onder de vleugels van Cinesud.

Foto: Facebook Gemeente Heerlen
De activiteiten in en rond de Royal laten nu al zien wat de toekomst brengt: een vernieuwde Royal met drie moderne filmzalen, horeca en ruimte voor innovatieve mediatechnologieën – midden in een groeiend Audiovisueel Kwartier voor makers uit de hele regio.
Bron: Facebook Gemeente Heerlen