album-art

00:00
Luister live
Whatsapp onze studio

Unilocatie Vrijeschool Helianthus op Drieschstraat 1 in Heerlen

1 oktober 2025
Door: 
Redactie

De Vrijeschool Helianthus in Heerlen krijgt een unilocatie aan de Drieschstraat 1. Gemeente Heerlen heeft het pand en bijbehorende perceel gekocht om de verhuizing mogelijk te maken.

De school groeide de afgelopen jaren flink. Sinds 2015 was de Vrijeschool gevestigd in BMV Molenberg, maar die locatie bleek door het toenemende leerlingenaantal te klein. Op dit moment is de school daarom verdeeld over twee tijdelijke locaties. In het Integraal Huisvestingsplan (IHP) is afgesproken dat er één centrale, goed bereikbare plek zou komen, mede omdat de school een regionaal karakter heeft. De nieuwe locatie biedt daarnaast ruimte voor de huisvesting van de kindpartner.

Quotes
Wethouder onderwijs Jordy Clemens: “Met de aankoop van dit pand kunnen we de unilocatie voor de Vrijeschool Helianthus mogelijk maken. Op deze manier verstevigen we de verbinding van de Vrijeschool en de stad.”

Schooldirectrice Janine Goebbels-Finster: “We zitten straks op een mooie locatie, dicht bij het groen met onze unilocatie. We kijken er naar uit om als team en samen met onze leerlingen weer op één plek samen te komen.”

Planning
Het aankooptraject wordt de komende periode afgerond. Daarna starten de voorbereidingen voor de verbouwing en verhuizing. Naar verwachting duurt het hele proces ongeveer anderhalf jaar.

Bron: Gemeente Heerlen

RTV Parkstad

Luister en kijk

RTV Parkstad

Radio: 89,2 FM - 87,5, Kabel - Ziggo: 918
Televisie: Ziggo Kanaal 43 - KPN Kanaal 1495 - Odido Kanaal 882

Omroep Landgraaf

Radio: www.luistertipfm.nl
Televisie: Ziggo Kanaal 49 - KPN Kanaal 1334

Social media

Belangrijk

RTV Parkstad. Alle rechten voorbehouden. Website ontwikkeling door: ISL Marketing
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram