Pinkpop maakt zich op voor mogelijk warmste editie ooit

Jos Tuinstra
-
16 juni 2026

Bezoekers van Pinkpop in Landgraaf moeten zich dit weekend voorbereiden op extreme hitte. Volgens Weeronline kan het festival zelfs de warmste editie ooit worden.

Vanaf donderdag lopen de temperaturen al op tot boven de 30 graden. Vrijdag lijkt met 33 tot 34 graden de heetste dag te worden. Ook zaterdag en zondag blijft het tropisch warm. Voor inwoners van Landgraaf en omliggende wijken betekent dat niet alleen veel festivaldrukte, maar mogelijk ook warme nachten waarin het nauwelijks afkoelt. Daarnaast waarschuwen meteorologen voor een verhoogde kans op stevige onweersbuien, vooral op vrijdag. Festivalorganisatoren en hulpdiensten zullen extra aandacht hebben voor hitte, uitdroging en zonverbranding. Bezoekers krijgen het advies voldoende water te drinken, regelmatig de schaduw op te zoeken en zich goed in te smeren. Als de verwachtingen uitkomen, kan Pinkpop voor het tweede jaar op rij een warmterecord vestigen.

Album cover

Song name

Nu Live ARTIST NAME

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram