Burgemeester Roel Wever is donderdag officieel beëdigd voor zijn tweede termijn als burgemeester van Heerlen. Wever begint op 28 september aan zijn tweede termijn van zes jaar. Daarmee is hij de eerste burgemeester sinds Jef Pleumeekers in 1998 die aan een tweede termijn als burgemeester van Heerlen begint.
Emile Roemer deed de beëdiging tijdens de jaarlijkse barbecue van de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders. Daarmee ging ook het nieuwe raadsjaar van start.
Uitgangspunt is beetje verbetering
Wever zei na zijn beëdiging dat Heerlen voor hem bijzonder is. ,,Heerlen hoort bij mij en ik hoor bij Heerlen. Het is geen eenvoudige stad, maar geen enkele grote stad is eenvoudig.” Volgens Wever liggen er zowel kansen als uitdagingen voor de stad. ,,Wat mij vooral blij maakt zijn de fantastische inwoners die onze stad heeft, ik sta voor hen allemaal.”
De burgemeester kijkt naar eigen zeggen uit naar de komende zes jaar. ,,Als ik uiteindelijk stop als burgemeester, wil ik dat de mensen in Heerlen het ietsje beter hebben.”