Het kruis van de Wereldjongerendagen maakt deze maand een rondgang door Limburg. Vrijdag is het kruis in Hoensbroek.
Het kruis doet kerken aan waar bijzondere jongerenvieringen zijn. De rondgang is onderdeel van een landelijke tocht langs alle Nederlandse bisdommen, die op 7 november eindigt op de Katholieke Jongerendag (KJD) in Ede.
Het WJD-kruis is een groot houten kruis dat tijdens elke editie van de Wereldjongerendagen op het hoofdpodium staat. In de jaren waarin er geen WJD zijn, trekt het rond door diverse landen. Sinds 6 september maakt het kruis al een rondgang door Nederland. De eerstvolgende Wereldjongerendagen zijn in augustus 2027 in Seoul.
Vrijdag 16 oktober komt het kruis naar de Kleine Sint-Janskerk in Hoensbroek. Om 18.45 uur wordt het kruis in een processie van de Grote Sint-Jan naar de Kleine Sint-Jan gebracht , waarom 19.00 uur eerst een mis is gevolgd door een bijeenkomst met de jongeren.
Foto: Bisdom Roermond