Definitief streep door centrumbad in kerk, Heerlen vindt 20 miljoen te veel

Theo Sniekers
-
7 juli 2026

Het zwembad in de kerk aan de Laanderstraat in Heerlen gaat definitief niet door. Het college van burgemeester en wethouders heeft dinsdag definitief een streep gezet door het project vanwege de hoge kosten: twintig miljoen euro. De gemeente gaat nu onderzoeken of er een doelgroepenbad op een andere locatie in het centrum nodig is en 'welk type' dan.

Vanwege de opgelopen kosten is het onverantwoord  door te gaan met het kerkbad, laat het college in een persbericht weten. Bij de presentatie van het coalitieakkoord vorige eind mei  bleek al dat het bad in de kerk op losse schroeven stond. Het college trekt nu onverwacht snel de stekker uit het project. Er was al 6.650.000 euro voor gereserveerd. Dat geld wordt nu gebruikt om kostenstijgingen bij het Romeins Museum, Royal en andere centrum-projecten op te vangen.

Heerlen gaat nu kijken of een centrumbad op een ander plek in het centrum 'mogelijk kan worden'. De ambitie daarvoor staat volgens wethouder Theo de Groot 'fier overeind'. 'We willen het centrum aantrekkelijker maken voor met name jonge en oudere doelgroepen. Een zwembad in de binnenstad is een belangrijke voorziening, zeker voor 60-plussers’. Bij het onderzoek naar het nieuwe bad worden 'de behoefte, mogelijke locaties en de kosten in kaart gebracht’.

Er komt definitief geen zwembad in de kerk aan de Laanderstraat.

 

Album cover

Song name

Nu Live ARTIST NAME

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram