In 2027 extra stijging WOZ in Brunssum om begroting sluitend te maken

Wiel Beijer
-
2 oktober 2026

De woonlasten voor een gemiddeld huishouden in Brunssum gaan volgens de begroting 2027 licht stijgen. De lokale lasten stijgen met ruim 47 euro. Een gemiddeld huishouden met een eigen woning betaalt volgend jaar naar verwachting 1.021 euro aan OZB, riool- en afvalstoffenheffing.

Die stijging komt vooral door de OZB met in totaal 11,1 procent. Het grootste deel wordt veroorzaakt door stijging van de WOZ-waarden van panden. Daarnaast is er nog de gebruikelijke indexering. Opvallend is een extra stijging van 1,5 procent die de gemeente Brunssum nodig heeft om de begroting sluitend te maken. Ook de afvalstoffenheffing stijgt met 10 euro licht. De rioolheffing daalt juist iets.

Ondanks de verhoging blijft de belastingdruk voor inwoners van Brunssum onder het landelijke gemiddelde.

Het overschot van de begroting is met 123.000 euro erg mager te noemen. Daar tegenover staat dat Brunssum beschikt over een behoorlijke reserve van bijna 17 miljoen euro om eventuele tegenslagen op te vangen. Het lage overschot is ook te verklaren door de forse investeringen die de gemeente doet bij verschillende bouwprojecten.

De gemeenteraad van Brunssum gaat de begroting 2027 tijdens de raadsvergadering van dinsdag 10 november behandelen.

Bron: ZO Nws

Album cover

Song name

Nu Live ARTIST NAME

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram