Blokker vraagt uitstel van betaling aan: winkels in Parkstad blijven voorlopig open

Gino Pesci
-
5 november 2024

 

 

Blokker heeft maandag uitstel van betaling aangevraagd. De huishoudketen, bekend om zijn assortiment aan huishoudelijke artikelen en speelgoed, bevestigde het nieuws zelf. Ondanks de financiële problemen blijven de meer dan 400 winkels, waaronder de vestigingen in Brunssum, Heerlen en Kerkrade, voorlopig open. De webshop is echter gesloten.

Het personeel werd maandag geïnformeerd over de situatie. Het management gaat nu samen met een bewindvoerder kijken naar mogelijkheden om het 128 jaar oude voormalige familiebedrijf te redden. Vaak is een aanvraag voor surseance van betaling echter een voorbode van faillissement.

Enkele jaren geleden zette Blokker nog in op een moderniseringsslag voor zijn winkels en werden minder rendabele vestigingen gesloten, waaronder de winkel in winkelcentrum Op de Kamp in Landgraaf. Desondanks kampt het bedrijf met zware concurrentie van prijsvechters zoals Action en online retailers. Ook financiële problemen met een kredietverstrekker troffen Blokker hard. De coronaperiode heeft de situatie verder verergerd.

Blokker gaat nu, met steun van de bewindvoerder, alle mogelijke opties verkennen om de keten te redden.

Album cover

Song name

Nu Live ARTIST NAME

▶️ Play Radio
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram