SCHUNCK is het zomerseizoen gestart met een nieuwe tentoonstelling en een uitgebreid publieksprogramma. Onder de titel Aan de andere kant van de oceaan toont het museum werk van de hedendaagse Curaçaose kunstenaar Rinella Alfonso en de Limburgse schilder Charles Eyck. De tentoonstelling werd feestelijk geopend op 18 mei en vormt het middelpunt van een veelzijdig zomerprogramma dat kunst, cultuur en participatie met elkaar verbindt.
Dialoog tussen twee oeuvres
De tentoonstelling legt een verbinding tussen twee kunstenaars uit verschillende tijden en culturen. Rinella Alfonso verwerkt persoonlijke herinneringen aan haar jeugd op Curaçao in kleurrijke, symbolische schilderijen. Charles Eyck verbleef in de jaren vijftig op het eiland en liet zich in zijn werk uit die periode inspireren door de lokale cultuur en sociale omstandigheden. Zijn doeken tonen een kritische blik op ongelijkheid en erfgoed.
Uitbreiding in het hele gebouw
Bezoekers kunnen op meerdere plekken in SCHUNCK kunst ontdekken. In het kunstdepot zijn onder andere Charles Eyck: van barok naar expressionisme en Keetje Mans: Zwerven en thuiskomen te zien. Keetje Mans toont daarnaast haar installatie Ride the Range (and Never Worry) in Your Humble Abode in het Atrium. In het trappenhuis is de muurschildering De Politiek van het Dagelijks Leven gerealiseerd, en in de vitrine wordt het werk Beneath a Sacred Street van Kevin Osepa gepresenteerd.
Activiteiten voor jong en oud
Het zomerprogramma van SCHUNCK biedt zowel educatie als ontspanning. Gezinnen kunnen deelnemen aan interactieve speurtochten en familierondleidingen, terwijl volwassenen zich kunnen verdiepen in lezingen en discussies. Kunsthistoricus Monique Dickhaut verzorgt een lezing over Eycks verblijf op Curaçao, en filmmaker Soraya Pol spreekt samen met curator Raenys Martis over Afro-Europese identiteit.
Ook stilte en reflectie vinden een plaats in het programma, met onder meer de Silent Reading Party en tweewekelijkse zondagsrondleidingen vanaf 15 juni.
Film en performance
Het museum betrekt ook film en performance in het zomerprogramma. In samenwerking met Filmhuis De Spiegel worden thematisch gerelateerde films vertoond, waaronder werk van Kevin Osepa. Tijdens Frictions, het avondprogramma van SCHUNCK, staan onder andere een Caribische bingo-avond (Bon Ku Ne) en een theatraal worstelspektakel op de agenda.
Met deze nieuwe tentoonstelling en het bijbehorende programma brengt SCHUNCK niet alleen een ode aan de culturele rijkdom van Curaçao, maar zet het ook in op ontmoeting, reflectie en verbinding tussen erfgoed en actuele maatschappelijke thema’s.