Tijdens een werkbezoek van Stadsregio Parkstad stonden gisteren de projecten Rolduckerveld en Schoutstraat-Toupsbergstraat in Kerkrade centraal. Bij deze projecten wordt gebruikgemaakt van conceptuele bouw, een methode waarbij woningen op een slimme en snelle manier worden gerealiseerd.
Het project Schoutstraat-Toupsbergstraat is het eerste in Kerkrade dat werkt met het woonconcept 'Fijn Wonen'. Hierbij worden 28 woningen prefab in een fabriek in Heerenveen geproduceerd en vervolgens naar Kerkrade vervoerd. Op de bouwplaats wordt de basisstructuur van een woning binnen één werkdag in elkaar gezet. Deze efficiënte bouwmethode zal ook worden toegepast in Rolduckerveld en de Koempelstraat (Industriestraat).
Wethouder Alexander Geers (Wonen) benadrukt het belang van deze innovatieve aanpak:
"Dankzij conceptuele bouw kunnen we snel en efficiënt nieuwe woningen realiseren. Dit helpt ons om in het woonoffensief in te spelen op de groeiende vraag naar betaalbare en duurzame woningen in Kerkrade."
Met de toepassing van conceptuele bouw zet Kerkrade een belangrijke stap in de versnelling van woningbouw en de ontwikkeling van moderne, energiezuinige woonwijken.