De vernieuwing van de Kerkradese wijk Rolduckerveld vordert gestaag. De afgelopen jaren is veel gebeurd op het gebied van wonen en openbare ruimte. Wethouder Alexander Geers (Wonen) zegt daarover: “We zien dat Rolduckerveld steeds meer vorm krijgt. Samen met bewoners, HEEMwonen en Wonen Zuid werken we aan een leefbare, sociale wijk waar iedereen zich thuis kan voelen.”
De eerste fase van het woningprogramma is afgerond: 44 nieuwe huizen aan de Dir. Geurtsstraat zijn inmiddels bewoond. In oktober volgen nog 52 woningen op de plek van de voormalige Blijde Boodschapkerk. Ook wordt gewerkt aan twee woontorens aan de Dir. Schrijnenstraat en de Hertogenlaan. De oplevering daarvan staat gepland voor eind 2026.
Verder start in maart 2026 de bouw van twee complexen met 62 appartementen aan de Mgr. van Gilsstraat. Vanaf 2027 komen er nog eens ruim honderd nieuwe woningen aan de Ailbertuslaan.
Ook de openbare ruimte krijgt een flinke opknapbeurt. In deelgebied Noord worden nieuwe wandel- en fietspaden aangelegd en komen bomen en bloemenvelden. In 2026 volgen nieuwe sport- en speelplekken die samen met bewoners worden ontworpen.
Naast de bouwprojecten wordt gewerkt aan sociale samenhang in de wijk, onder meer via een buurttuin en de Oostkamer, waar bewoners terechtkunnen met vragen en ideeën.
Bron: Gemeente Kerkrade