De uit Kerkrade afkomstige musicalacteur Milan van Waardenburg keert deze zomer terug als componist Jon in de rockmusical tick, tick… BOOM! De volledig Engelstalige productie is van 30 juli tot en met 9 augustus te zien in het DeLaMar Theater in Amsterdam. De première vindt plaats op zondag 2 augustus.
Van Waardenburg staat op het podium met musicalactrice Liss Walravens en zanger Paul Morris. De repetities zijn deze week begonnen. Het drietal speelde de voorstelling afgelopen winter al in Theater De Landing in Amstelveen. De nieuwe reeks wordt opgevoerd als onderdeel van World Pride Amsterdam. tick, tick… BOOM! vertelt het verhaal van Jon, een componist in New York die vlak voor zijn dertigste verjaardag twijfelt over zijn toekomst. Terwijl vrienden kiezen voor een baan en financiële zekerheid, vraagt hij zich af of hij zijn artistieke ambities moet blijven volgen. Het verhaal gaat over prestatiedruk, geldproblemen en de angst om als kunstenaar niet door te breken. De musical is grotendeels autobiografisch en werd geschreven door Jonathan Larson, die later wereldwijd bekend werd met Rent. Larson overleed in 1996, vlak voor de eerste officiële uitvoering van die musical, en maakte het latere succes niet meer mee.
Van Waardenburg bouwde de afgelopen jaren een internationale carrière op. Hij speelde onder meer Jean Valjean in Les Misérables in Nederland en op West End in Londen. Ook was hij te zien in producties als Elisabeth, Anastasia, Soldaat van Oranje en onlangs in De Bokkerijders . In tick, tick… BOOM! wordt hij begeleid door een liveband.