Gepensioneerd kinderoogarts en oud-Rolducien Jan Tjeerd de Faber verzorgt vrijdag 25 september de vijftiende Rolduclezing. Onder de titel ‘Avonturen van een kinderoogarts op de barricade’ vertelt hij over zijn loopbaan en zijn jarenlange inzet voor een verbod op consumentenvuurwerk.
Tijdens zijn werk kreeg De Faber rond de jaarwisseling regelmatig te maken met ernstig oogletsel door vuurwerk. Dat was voor hem aanleiding om zich samen met collega's jarenlang in te zetten voor een verbod op consumentenvuurwerk. Ook vertelt hij in de lezing over zijn inzet voor dieren in Diergaarde Blijdorp.
De Rolduclezing wordt georganiseerd door Stichting Lève Rolduc. Deze stichting zet zich in voor het behoud van het culturele erfgoed van Rolduc. Aanmelden voor de lezing is verplicht: https://www.reunierolduc.nl/rolduclezing-2026/