Leergeld Parkstad helpt ruim 5.800 kinderen, maar waarschuwt voor groeiende druk op kinderarmoede

Jan Danihel
-
7 juli 2026

Ruim 5.800 kinderen in Parkstad kregen vorig jaar ondersteuning van Stichting Leergeld. Daarmee blijft de organisatie een belangrijk vangnet voor gezinnen die moeite hebben om school, sport of andere voorzieningen voor hun kinderen te betalen. Tegelijkertijd waarschuwt de stichting dat de druk op de organisatie de komende jaren verder kan toenemen.

In totaal werden in 2025 ruim 17.400 voorzieningen toegekend, waaronder schoolspullenpassen, fietsen, laptops en bijdragen voor sport en cultuur. Ook konden dankzij donateurs ruim 700 kinderen een theatervoorstelling bezoeken. Volgens Leergeld zijn dit geen luxevoorzieningen, maar middelen die ervoor zorgen dat kinderen kunnen meedoen op school en in hun vrije tijd.

Ondanks het stabiele bereik ziet de organisatie ook uitdagingen. Niet alle gezinnen die hulp nodig hebben worden bereikt en tegelijkertijd nemen de uitvoeringskosten toe. Ook blijkt het steeds lastiger om voldoende vrijwilligers te vinden. Daarnaast kondigde de gemeente Landgraaf aan de samenwerking met Leergeld Parkstad vanaf 2027 te beëindigen. Welke gevolgen dat heeft voor de dienstverlening wordt momenteel onderzocht.

Opvallend is dat het aantal aanvragen opnieuw steeg. In 2025 werden ruim 24.400 voorzieningen aangevraagd, negentien procent meer dan een jaar eerder. Uiteindelijk werden 17.477 voorzieningen toegekend. Leergeld Parkstad zegt zich ook de komende jaren te blijven inzetten om te voorkomen dat kinderen vanwege geldgebrek buitenspel komen te staan. Daarbij blijft samenwerking met scholen, gemeenten en maatschappelijke organisaties volgens de stichting essentieel.

Album cover

Song name

Nu Live ARTIST NAME

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram