Voerendaal spekt nieuwe leefbaarheidsfonds uit meevaller 3,5 miljoen euro

Theo Sniekers
-
28 juli 2026

Voerendaal gebruikt een financiële meevaller om 400.000 euro te storten in het nieuwe leefbaarheidsfonds van de gemeente.  Met geld uit dat fonds kunnen initiatieven worden ondersteund die vanuit de Voerendaalse gemeenschap opborrelen. Daarnaast kan er de leefbaarheid in de gemeente mee worden verstrekt.

Het nieuwe coalitieprogramma Samen voor Voerendaal voorziet in de instelling van het fonds. Het biedt – in de woorden van het college van B & W – ‘ruimte om projecten met maatschappelijke en functionele meerwaarde mede mogelijk te maken’.

De 400.000 euro komt uit de bijna 3,5 miljoen euro die de gemeente in 2025 meer binnenkreeg dan er aan uitgaven uitging. Van die meevaller gaat nog eens 1,5 miljoen naar een nieuwe reserve ‘Uitvoeringskracht’.  Voerendaal heeft ambitieuze plannen, maar tegelijkertijd staat de capaciteit van het ambtelijk apparaat om plannen uit te voeren onder druk. Met de 1,5 miljoen euro moet die druk worden verlicht, onder meer door het tijdelijk versterken van de beschikbare menskracht. Het geld mag alleen worden gebruikt voor incidentele uitgaven.

De rest van de meevaller van 3,5 miljoen – bijna 1,6 miljoen - wordt in andere reservepotten gestopt. Het eigen vermogen van Voerendaal bedraagt nu bijna 27,75 miljoen euro.

Bron: gemeente Voerendaal.

Album cover

Song name

Nu Live ARTIST NAME

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram