De invoering van de Parkstadwet in Brunssum wordt uitgesteld. De gemeente heeft ontdekt dat in de adressenlijst bij de aanvraag postcodes ontbreken van woningen die wel binnen de aangewezen buurten vallen. Daardoor zou de wet op meer woningen van toepassing worden dan eerder was berekend.
De Parkstadwet had oorspronkelijk op 1 oktober 2026 moeten ingaan. Brunssum wilde de wet laten gelden in zes buurten: Treebeek-Zuid, Rozengaard, Lemmender, De Streek, De Eggen en Kleikoelen.
Aantal huishoudens zou te groot worden
Bij de eerdere aanvraag gold als belangrijke eis dat minimaal 25 procent van de huishoudens in het aangewezen gebied tot de meest kwetsbare moest behoren. De Streek voldeed niet aan die grens. Toch wilde Brunssum de buurt aanvankelijk meenemen vanwege de problemen die er spelen. Het ministerie ging op 17 februari 2026 uiteindelijk akkoord met de aanwijzing van De Streek.

De Streek is binnen de rode lijn. Foto: allecijfers.nl
Nu blijkt dat de adressenlijst niet volledig was. Door de ontbrekende postcodes zou het aantal woningen waarop de Parkstadwet betrekking heeft verder toenemen. Omdat dat aantal niet veel groter mag worden, kiest het college ervoor om De Streek uit de aanvraag te halen. Daarbij is ook gekeken naar ervaringen uit de praktijk en ontwikkelingen in de verschillende buurten.
Besluit gemeenteraad november
De gemeenteraad bespreekt de aangepaste aanvraag op 3 november. Als de raad instemt, moet de gewijzigde aanvraag opnieuw naar de minister. De gemeente wacht vervolgens het besluit van de minister af voordat de Parkstadwet wordt ingevoerd. Het college verwacht dat dit per 1 januari 2027 kan gebeuren.


Nu Live ARTIST NAME