Hoogwater in Parkstad in een aantal foto's: Regenval zorgt voor opluchting én overlast

Jan Danihel
-
9 september 2025

In de regio Parkstad is de afgelopen nacht uitzonderlijk veel regen gevallen. Het hevige weer onderscheidt zich niet door storm of windstoten, maar vooral door de hoeveelheid neerslag. Volgens bronnen schommelt de hoeveelheid tussen de 50 en 100 millimeter.

Overkluisde Caumerbeek in de wijk Palemig is de situatie gespannen. Foto: Gino Pesci | © RTV Parkstad

Hoe dat er in de praktijk uitziet, wordt zichtbaar in het straatbeeld. Beekjes treden buiten hun oevers, kelders lopen risico en wandelpaden verdwijnen onder water. “Het getik van de regen zorgt voor een fijne nachtrust. Dan word je wakker en kijk je naar buiten en is het hopen dat er niet nog een stortbui over Heerlen heen komt,” vertelt Gino, een vaste luisteraar van RTV Parkstad. Bij de Overkluisde Caumerbeek in de wijk Palemig is de situatie gespannen. “De kelders liggen hier lager dan de beek, wanneer het water blijft stijgen loopt zo de foyer en de kelders onder. Dat is al eens eerder gebeurd,” aldus Gino.

De trappen van snowworld en haar vijver. Foto: Jan Danihel | © RTV Parkstad

Ook andere plekken in Parkstad kampen met wateroverlast. De normaal drukbezochte trappen die vaak door sporters worden gebruikt, liggen er verlaten bij. Joggen is bij deze omstandigheden simpelweg geen optie. Het waterpeil rond Kasteel Strijthagen maakt de gevolgen van de regenval nog duidelijker zichtbaar. De vijvers zijn zo volgelopen dat het water tot aan de wandelpaden reikt. Eenden lijken de enigen die er volop van profiteren.

Het waterpeil rond Kasteel Strijthagen maakt de gevolgen van de regenval nog duidelijker zichtbaar. Foto: Jan Danihel | © RTV Parkstad

Tegelijkertijd brengt de regenval ook voordelen met zich mee. Na de droge maanden eerder dit jaar en het uitzonderlijk warme eerste halfjaar, is de natuur gebaat bij de overvloedige neerslag. Het grondwaterpeil kan zich herstellen en vegetatie krijgt nieuw leven ingeblazen. Toch schuilt er juist door de lange droogte een gevaar: de bodem neemt het water minder goed op, waardoor de kans op overstromingen toeneemt.

Voorlopig lijkt de situatie in Parkstad onder controle, maar de komende dagen blijft het weerbeeld onzeker. Bewoners houden hun adem in en hopen dat de buien niet opnieuw met dezelfde intensiteit zullen terugkeren.

Album cover

Song name

Nu Live ARTIST NAME

▶️ Play Radio
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram